Są to preparaty stosowane na zewnętrzne powierzchnie metalowe. Dostępne są w szerokiej gamie najpopularniejszych odcieni, od koloru brąz czekoladowy, przez czerwony tlenkowy oraz miedziany, aż po zieleń i grafit. Każda farba na dach z tej serii, to doskonała inwestycja, wyjątkowo prosta aplikacja i równomierne krycie.
Utrzymanie dachu w dobrym stanie to poważna sprawa, wymagająca należnego czasu i uwagi. By uzyskać najlepszy efekt podczas malowania najlepiej niespiesznie się przyłożyć.
Wiedząc jednak, jak ciężko pracujesz i jak trudno jest wcisnąć w Twój grafik dodatkowe aktywności, postaraliśmy się o gamę produktów w szerokiej kolorystycznej rozpiętości, dzięki którym zaoszczędzisz czas, pieniądze i lwią część trudu.
Zaletę widać tu czarno na białym już w nazwie. Gruntoemalia to nic innego, jak grunt plus emalia. Proste, inteligentne rozwiązanie dla wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na błogie delektowanie się procesem renowacji czy zwyczajnie – upiększania dachu. Jednym pociągnięciem pędzla nanosimy zarówno podkład, jak i farbę wierzchnią. Mamy mniej puszek do składowania, więc szukając tych odpowiednich, musimy przedzierać się przez dużo mniejszą ich ilość.
Gdy łapiesz w pośpiechu za pędzel i drabinę, trudno o lepszą propozycję. Dlaczego? Tiksotropowość – co to takiego? Nasze gruntoemalie mają właściwości tiksotropowe. Czyli jakie? Tiksotropia polega na zmianie lepkości pod wpływem tzw. naprężenia ścinającego, które – w interesującym nas przypadku – powstaje podczas mieszania farby. Wskutek tego pozornie przyziemnego procesu zmniejsza się jej lepkość. Farbę można wtedy dużo łatwiej i przyjemniej rozprowadzić. To jednak nie koniec technologicznej magii, gdyż po naniesieniu preparat tiksotropowy wraca do wcześniejszego poziomu lepkości: jest mniej płynny, pewniej leży, a gdy zastyga, tworzy zwartą i solidną powłokę. Oznacza to, że nasze gruntoemalie, kiedy trzeba są delikatniejsze, a kiedy trzeba – twardsze. Czy można lepiej? Takie farby nie skapują z pędzla i nie pozostawiają zacieków. Nie musisz więc być mistrzem malowania, by cieszyć się pożądanym jego efektem. A już na pewno łatwo zapamiętać, że gruntoemalia Makor-Tix jest tiksotropowa.
Mamy rozwiązanie! Szeroko pojęty metal jest symbolem siły, twardości i wytrzymałości. Gdy myślimy o materiałach, z których pomocą zamienimy dom w istną rodzinną fortecę,
trudno postawić na inny surowiec. A jednak, metal posiada piętę achillesową: ulega procesowi utleniania, w wyniku którego po prostu rdzewieje. Być może niektóre zapuszczone dachy z blachy to przegrana sprawa. Są jednak i takie, które można uratować. Dużą korzyścią ze stosowania gruntoemalii jest możliwość bezpośredniego wymalowania blach skorodowanych czy posiadających inne niedoskonałości. Właściwość skutecznego wiązania się z pordzewiałymi powierzchniami, bez konieczności gruntowania czy doczyszczenia z rdzy, potrafi ułatwić bardzo wiele.
Nie przejmuj się! Z naszymi gruntoemaliami wiele jest możliwe, jak choćby satysfakcjonujące pomalowanie uprzednio malowanej powierzchni. Tak – bez potrzeby usuwania poprzednich warstw.
Prosta aplikacja, znakomita siła krycia i możliwość łatwego, a zarazem równomiernego rozprowadzania sprawi, że sięgając po farby z powyższej kategorii, szybko i sprawnie odnowisz to,
na czym być może już wcześniej postawiłeś, lub postawiłaś, krzyżyk.
Gruntoemalie można stosować również na dach ocynkowany, powierzchnie żeliwne, aluminiowe czy miedziane. Jak widzisz – możliwości jest bez liku.
Gruntoemalie mają wiele atutów, dzięki którym możemy ułatwić sobie życie. Nie zapominajmy jednak, że nic nie przebije porządnie wykonanego malowania. Usuwając starą farbę czy rdzę, następnie czyszcząc i odpylając, a dopiero wtedy nanosząc pożądane warstwy gruntoemalii, znacznie zwiększamy szansę na trwały i cieszący oko efekt. Warto mieć wtedy pod ręką przydatne akcesoria. Gruntoemalia na rdzę Z uwagi na swój antykorozyjny potencjał, gruntoemalie generalnie nadają się do renowacji metalowych struktur zewnętrznych. Nie obawiaj się, że kupisz za dużo tego preparatu, by pomalować dach. Co zostanie – możesz wykorzystać np. w celu odświeżenia ogrodzenia, balkonu czy rynien.