Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Wysylki.php on line 147

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Wysylki.php on line 147
TIKKURILA VALTTI Opaque BAZA VVA 9L
1 » 2 » TIKKURILA VALTTI Opaque BAZA VVA 9L3

Dodatkowe Filtry

Kontakt

 • FabrykaBarwy.plBaczyńskiego 6/20
  27-600 Sandomierz
  BGŻ BNP PARIBAS S.A.80 2030 0045 1110 0000 0410 9040
  NIP: 864-177-42-83
 • E-mail:biuro@fabrykabarwy.pl
 • Telefon(+48) 511-599-449
 • Godziny działania sklepuPon. - Pt. 9.00 - 17.00  
  Soboty 10.00 - 14.00

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Funkcje.php on line 351
 • Płatnosci1

Nasze hity

Wysyłka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Funkcje.php on line 351
 • siedem
TIKKURILA VALTTI Opaque BAZA VVA 9L

TIKKURILA VALTTI Opaque BAZA VVA 9L

Koszt wysyłki:od 15,00 zł Dostępne formy wysyłki dla oglądanego produktu:Kurier - 16,00 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie - 15,00 zł

Stan magazynowy:

Cena: 464,63 zł


 • Opis produktu
 • Przygotowanie powierzchni
 • Recenzje produktu (0)
Rodzaj
Farba do drewna
Opis
Półmatowa farba akrylowa wzmacniana związkami alkidowymi, charakteryzująca się niską emisją zapachu, przeznaczona do stosowania na zewnętrznych powierzchniach drewnianych. Odporna na działanie warunków atmosferycznych, elastyczna, wyjątkowo trwała i niewymagająca wielu zabiegów konserwacyjnych. Tikkurila Valtti Opaque jest farbą regulującą poziom wilgotności, dzięki czemu nie powstają na niej pęcherze, nie pęka i nie łuszczy się. Zabezpiecza drewno przed działaniem promieni UV.

ZALETY I WŁAŚCIWOŚCI    
 • Zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych i promieni UV
 • Elastyczna, wyjątkowo trwała i niewymagająca wielu zabiegów konserwacyjnych
 • Farba regulująca poziom wilgotności, dzięki czemu nie powstają na niej pęcherze, nie pęka i nie łuszczy się
 • Niska emisja zapachu

Przykłady zastosowania
Zewnętrzne elewacje, deskowanie ścian zewnętrznych, ramy okna, itp. Tikkurila Valtti Opaque może być stosowana na powierzchniach nowych i uprzednio malowanych Tikkurila Valtti Opaque lub półprzezroczystymi farbami nawierzchniowymi do drewna. Nadaje się do powierzchni gładkich, tarcicy i drewna impregnowanego. Także dla przemysłowo zagruntowanych powierzchni drewnianych. Nie nadaje się do podłóg.

Baza
VC i VVA
Kolory
Biała oraz odcienie z kart kolorów Tikkurila Facade i Vinha. Ostateczny efekt koloru można uzyskać dopiero po całkowitym wyschnięciu farby.

Stopień połysku
Półmat
Wydajność

8-10 m2/litra na warstwę dla szlifowanego, gładkiego drewna;

4-6 m2/litra na warstwę dla tarcicy.

Grubość mokrej powłoki wynosi ok. 100-250 µm na warstwę, grubość suchej powłoki ok. 40-100 µm na warstwę. Rzeczywista wydajność uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od faktury malowanej powierzchni, porowatości oraz zawartości wilgoci w podłożu.


Wielkość opakowań
0,9 l; 2,7 l; 9 l
Nakładanie

Pędzel lub natrysk. 

Do aplikacji Tikkurila Valtti Opaque najbardziej odpowiednie są pędzle z włosiem poliestrowym lub nylonowym.

Do natrysku bezpowietrznego należy zastosować końcówkę 0,018"-0,023".


Czas schnięcia przy temp. 23°C i wilgotności względnej 50%
W temperaturze +23°C i przy wilgotności powietrza 50% zazwyczaj farba jest powierzchniowo sucha po upływie 1 godziny. Nakładanie kolejnej warstwy po upływie 2 godzin. Niskie temperatury oraz wysoka wilgotność wydłużają czas schnięcia.
Odporność na warunki atmosferyczne
Dobra, również w środowisku przemysłowym.
Zawartość części stałych
Ok. 30 - 37%, w zależności od koloru.
Gęstość
1,1 - 1,2 kg/l (ISO 2811)
Warunki nakładania
Wszystkie powierzchnie malowane powinny być suche, temperatura powietrza co najmniej +5°C, a wilgotność względna powietrza poniżej 80%.
Przygotowanie
Podłoże musi być oczyszczone i suche, bez śladów zabrudzenia tłuszczem, olejem, woskiem, rdzą, luźnymi elementami i innymi nieczystościami. Elementy luźno związane z powierzchnią usunąć za pomocą stalowej szczotki. Zaleca się stosowanie odpowiednich środków czyszczących oraz przeciwpleśniowych. Sęki oraz miejsca żywiczne należy pokryć specjalistycznym preparatem. Wszelkie pęknięcia, otwory po gwoździach i inne uszkodzenia należy wyrównać zalecaną do tego celu szpachlówką marki Tikkurila. Wszelkie nierówności na ścianach uprzednio malowanych farbami olejnymi lub szpachlowanych należy dokładnie zeszlifować i wyrównać. Przed przystąpieniem do gruntowania i malowania powierzchnie wymagają dokładnego przygotowania. Należy sprawdzić, czy okładziny drewniane, deskowania itp. są dobrze przymocowane za pomocą nierdzewnych elementów łączących. 

Uwaga: W miejscach żywicznych i na sękach występujących w drewnie jako skutek temperatury i wilgotności może dojść do odbarwienia farby, szczególnie widocznego w przypadku jasnych odcieni. Wyjątkowej dokładności wymaga przygotowanie podłoży z takich gatunków drewna, jak dąb, teak, cedr, jodła Douglasa, mahoń, idigbo itp., które zawierają taniny rozpuszczalne w tłuszczach i w wodzie. Substancje te mogą wpłynąć negatywnie na proces schnięcia i utwardzania, osłabić przyczepność powłok powierzchniowych lub wywołać miejscowe odbarwienia.
Gruntowanie
Należy zagruntować całą powierzchnię surowego drewna oraz miejsca odkryte na powierzchniach uprzednio malowanych za pomocą preparatu Tikkurila Valtti Guard. W przypadku drewna, w którym występują wycieki, należy zastosować preparat Tikkurila Otex Adhesion Primer, aby uniknąć plamienia wykończonej powierzchni. Wszelkie powierzchnie metalowe oraz miejsca, które mogą ulec korozji, należy zabezpieczyć odpowiednim preparatem gruntującym. 
Uwaga: Należy zastosować gruntującą warstwę Tikkurila Valtti Guard na wszystkich zewnętrznych powierzchniach drewnianych, które nie były uprzednio poddane obróbce wstępnej lub nasycane próżniowo odpowiednim środkiem konserwującym do drewna. Nakładać obficie w miejscach zakończenia słoi.
Rozcieńczanie
W razie potrzeby można rozcieńczyć wodą do 10%.
Malowanie
Przed użyciem dokładnie wymieszać farbę. Produkt nie wymaga rozcieńczenia, w razie potrzeby można rozcieńczyć wodą. Nakładać dwie warstwy farby za pomocą pędzla lub metodą natrysku w przypadku nowych powierzchni, zaś jedną lub dwie warstwy w przypadku renowacji w zależności od różnicy koloru i stanu powierzchni przeznaczonej do malowania. W przypadku malowania impregnowanego drewna w jasnych kolorach, zaleca się nałożenie dwóch lub trzech warstw. Należy zarezerwować odpowiednią ilość zmieszanej farby w jednej puszce w celu uniknięcia różnic w kolorze na jednolitej powierzchni. Stosować na końcówkach drewnianych elementach szczególnie grubą warstwę farby. 
Renowacja: 
Tikkurila Valtti Opaque może być przemalowany tym samym produktem. W przypadku malowania na ten sam kolor jedna warstwa farby jest wystarczająca. 

Należy sprawdzić stan drewna i funkcjonalność powierzchni przed nałożeniem powłoki wierzchniej.
Czyszczenie narzędzi
Narzędzia należy czyścić wodą, bezpośrednio po zakończeniu pracy.
Instukcje dot. konserwacji
Pomalowane powierzchnie muszą być ostrożnie traktowane, ponieważ farba osiągnie ostateczną twardość i wytrzymałość w normalnych warunkach po ok. 4 tygodniach od pomalowania. Wkrótce po pomalowaniu powierzchnia może być lekko czyszczona miękką szczotką, wilgotną ściereczką lub mopem. Brudne powierzchnie mogą być czyszczone najwcześniej po 1 miesiącu od pomalowania alkaicznym środkiem. Po umyciu powierzchnię spłukać i pozostawić do wyschnięcia.
Limity emisji LZO (EU VOC 2004/42/EC)
Kat. A/e. Dopuszczalna zawartość LZO od 2010 r. – 130 g/l. Produkt zawiera poniżej 130 g/l LZO.

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Napisz recenzję

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Funkcje.php on line 351
INFORMACJE
platnosci
Kopiowanie elementow sklepu bez pisemnego zezwolenia jest zabronione.