1 » 2 » Czym Malowć Dach3

Dodatkowe Filtry

Kontakt

 • FabrykaBarwy.plBaczyńskiego 6/20
  27-600 Sandomierz
  BGŻ BNP PARIBAS S.A.80 2030 0045 1110 0000 0410 9040
  NIP: 864-177-42-83
 • E-mail:biuro@fabrykabarwy.pl
 • Telefon(+48) 511-599-449
 • Godziny działania sklepuPon. - Pt. 9.00 - 17.00  
  Soboty 10.00 - 14.00

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Funkcje.php on line 351
 • Płatnosci1

Nasze hity

Wysyłka


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Funkcje.php on line 351
 • siedem

Czym Malowć Dach

Dobór farby na dach i przygotowanie powierzchni

                  "Dach nad głową" to obiegowe określenie wszystkiego, co składać by się mogło na nasze schronienie, czyli w znakomitej większości przypadków dom mieszkalny lub po prostu mieszkanie. Mimo, że ciężko wyobrazić je sobie bez wielu ważnych elementów, takich jak np. fundamenty czy ściany działowe, ale wieńczący nasz prywatny azyl dach zdaje się być prawdziwą tarczą osłaniającą przed opadami deszczu, śniegu i innymi niepożądanymi czynnikami pogodowymi czy ogólnie – zewnętrznymi.

 

farba na dach Radach


                 Problem w tym, że aby spełniać swoją funkcję w sposób prawidłowy on również wymaga pielęgnacji i ochrony. Z uwagi na fakt, że pokrycie dachu powinno odznaczać się nie tylko wysokim potencjałem izolacyjnym, ale i posiadać satysfakcjonujące nas walory estetyczne warto zainwestować w farby zwyczajnie łączące przyjemne z pożytecznym, co słusznie dyktuje pewne branżowe trendy, zgodnie z którymi prezentuje swoją ofertę również i nasz sklep.

Wysoce wygodny w użyciu, bo nie wymagający gruntowania, rodzaj farb stanowią gruntoemalie, których przedstawicielem jest dostępny w wielu wariantach kolorystycznych produkt o nazwie MAKOR-TIX. Farba łączy cechy preparatu gruntującego z właściwościami tiksotropowej (czyli wykazującej zależność między poziomem lepkości a działającymi na nią siłami, np. intensywnością mieszania) emalii nawierzchniowej, odznaczającej się – dzięki zawartości opiłków metalu – dużą wytrzymałością na surowe czynniki atmosferyczne, takie jak np. intensywne gradobicie. Charakteryzuje ją również świetna przyczepność do podłoża, wzorcowa wydajność krycia, krótki czas schnięcia oraz doskonała trwałość.
                 MAKOR-TIX poleca się do bezpośredniego malowania pokryć dachowych, rynien czy siatek ogrodzeniowych, czyli powierzchni stalowych, stalowych ocynkowanych, żeliwnych, aluminiowych oraz stopów metali o niewielkich ogniskach korozyjnych. Równie dobrze radzi sobie poliwinylowa farba Radach, znajdująca z kolei przeznaczenie w pokrywaniu powierzchni ocynkowanych lub cynkowych, betonowych, aluminiowych oraz stalowych fosforanowych.

 

altalt


                  Zanim ją zastosujemy musimy pamiętać o dokładnym oczyszczeniu powierzchni z rdzy i rozprowadzeniu na niej np.
gruntuRadowil GR. Podczas malowania świeżych powierzchni ocynkowanych warto poddać je uprzedniemu odtłuszczeniu (np. płynem Emulsol RN-1 firmy Rafil) i przetrzeć drobnym papierem ściernym. Nie powinniśmy również zapominać o tym, że warunki atmosferyczne, na które dach musimy "uodpornić" są zmienne, a farby Radach świetnie radzą sobie również i z tym zjawiskiem. Gdy chcemy malować zardzewiałe elementy ogrodzenia czy pokrycia dachu musimy wcześniej odpowiednio przygotować powierzchnię poprzez zmatowienie jej papierem ściernym i odpylenie, gdyż struktury przeznaczone do malowania muszą być suche i pozbawione luźno odstającej rdzy. Powinniśmy zwrócić w tym przypadku uwagę na przyczepność farby do podłoża oraz odporność na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV.

                  Jeśli nie chcemy malować rynien czy innych elementów wykończenia domu farbą przeznaczoną do dachu( choćby ze względu na koszty) to dobrym wyborem będzie gruntoemalia na rdzę Rafil. Uzyskaną dzięki niej powłokę cechuje również duża elastyczność, wysoka wytrzymałość mechaniczna i krótki czas wysychania.

 

altalt

              
                 Metalowe pokrycia dachowe reagują na zmieniające się czynniki środowiskowe, takie jak choćby temperatura, której wzrost warunkuje ich rozszerzalność cieplną, co jest również cechą wielu innych surowców. Jedną z najbardziej pożądanych właściwości przeznaczonych do malowania dachu preparatów jest więc wysoka ich elastyczność, a sięgając po farby chlorokauczukowe nie musimy się o nią martwić. Emalia Nobiles Chlorokauczuk świetnie sprawdza się w ochronno-dekoracyjnym malowaniu powierzchni stalowych, żeliwnych i betonowych na zewnątrz. Jest odporna na czynniki mechaniczne, zapewniając trwałe zabezpieczenie antykorozyjne i trudno zapalną powłokę. Idealnie uzupełnia się z Nobiles Podkładem Chlorokauczukowym, który dobrze zastosować przed rozprowadzeniem emalii. Malując dach należy zadać sobie więc pytanie o jego stan, strukturę oraz o rodzaj czynników, jakim będzie musiał się przeciwstawić, dobierając odpowiedni produkt, bądź ich zestaw, do realnych potrzeb. 

 


Przejdź do strony głównej

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /klasy/Funkcje.php on line 351
INFORMACJE
platnosci
Kopiowanie elementow sklepu bez pisemnego zezwolenia jest zabronione.