Strona główna » FARBY DO WNĘTRZ » Tikkurila Pure White 3L
Tikkurila Pure White 3L
NowośćSuper promocja

Tikkurila Pure White 3L

Tikkurila

Dostępność:Dostępny

Czas wysyłki:24 godziny

Koszt wysyłki:od 15,00 zł

Stan magazynowy:

Cena: 45,00 zł

Cena poprzednia: 49,90 zł


dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Przygotowanie powierzchni
  • Linki (1)
  • Recenzje produktu (0)

Tikkurila Pure White
wodorozcieńczalna biała farba lateksowa


Farba Tikkurila Pure White przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania ścian i sufitów
wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych, biurowych i użyteczności publicznej, w tym w obiektach szkolno-wychowawczych,
służby zdrowia (szpitale, szkoły, przedszkola),  z wyłączeniem ścian wokół umywalek, zlewozmywaków oraz pomieszczeń wymagających dezynfekcji oraz zakładach usługowych i produkcyjnych, także branży spożywczej z wykluczeniem bezpośredniego kontaktu z żywnością. 
Nadaje się również do malowania płyt kartonowo-gipsowych, tynków cementowo-wapiennych oraz małych elementów z drewna 
lub metalu, po uprzednim zagruntowaniu.

charekterystyka:
-Wysoka wydajność i bardzo dobra siła krycia
-Jednolite matowe wykończenie bez smug
-Trwałość powłoki i bieli w czasie
-Doskonałe właściwości aplikacyjne: niekapiąca formuła, bardzo dobra przyczepnośc do podłoża,
-łatwe rozprowadzanie oraz optymalny czas schnięcia.

 

Warunki nakładania
Wszystkie powierzchnie malowane muszą być suche, temperatura powietrza od +5°C do +25°C, przy wilgotności względnej powietrza poniżej 80%.
Przygotowanie
Podłoże przeznaczone do malowania musi być czyste, suche i odtłuszczone, oczyszczone z pyłu i luźno z nim związanych elementów. Usunąć pleśń oraz wszelkie zanieczyszczenia ograniczające przyczepność farby do podłoża za pomocą odpowiednich preparatów. Do wypełnienia ubytków i pęknięć w podłożu oraz wyrównania powierzchni ścian i sufitów należy zastosować odpowiednią szpachlówkę. 

Upewnić się, czy wszystkie powierzchnie szpachlowane lub wcześniej malowane farbą z połyskiem są zmatowione. W przypadku luźno związanych i skredowanych podłoży zagruntować preparatem Tikkurila Suprabilit. 

Powierzchnie niemalowane: 
Tynki mineralne i podłoża można malować po minimum 4 tygodniach sezonowania. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem Tikkurila Suprabilit lub Tikkurila Pure White rozcieńczoną 15-20% wody. Stabilne, niepylące tynki cementowe i cementowo-wapienne malować dwu-trzykrotnie farbą Tikkurila Pure White bez uprzedniego gruntowania. 

Powierzchnie uprzednio malowane: 
Przed malowaniem powierzchnię należy zmyć i odtłuścić. Łuszczące się powłoki usunąć, a powierzchnie skredowane odpylić na sucho i zmyć wodą. Ubytki tynku uzupełnić odpowiednią szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem Tikkurila Suprabilit lub farbą Tikkurila Pure White rozcieńczoną 15-20% wody. Podłoża uprzednio malowane farbami emulsyjnymi, których powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona malować dwu-trzykrotnie farbą Tikkurila Pure White bez uprzedniego gruntowania. 

Powierzchnie malowane farbą klejową lub wapienną: 
Farbę wapienną lub klejową usunąć całkowicie. Powierzchnie oczyścić z kurzu i brudu, nierówności i ubytki wygładzić szpachlówką, w razie potrzeby zagruntować preparatem Tikkurila Suprabilit lub farbą Tikkurila Pure White rozcieńczoną 15-20% wody. Jeżeli powierzchnia jest jednolita, dobrze przyczepna, nie jest pyląca lub uszkodzona pomalować dwu-trzykrotnie farbą Tikkurila Pure White bez uprzedniego gruntowania. 

Uwaga: Należy sprawdzić, czy zastosowana gładź/masa szpachlowa jest mocnym i stabilnym podłożem – jeśli po lekkim przetarciu ręką szpachlówka „sypie się” lub pozostawia na dłoni ślad pyłu – to oznacza, że podłoże jest sypkie i należy zastosować preparat Tikkurila Suprabilit. 
Na podłożach uprzednio malowanych należy wykonać wymalowanie próbne na małej powierzchni. Uzyskanie pożądanego efektu decyduje o zastosowaniu produktu. 
Rozcieńczanie
W razie potrzeby do 5% wodą.
Malowanie
Bezpośrednio przed malowaniem farbę należy dokładnie wymieszać. W zależności od chłonności podłoża należy nałożyć 2-3 warstwy Tikkurila Pure White. Taśmę malarską odkleić natychmiast po zakończeniu malowania, zanim farba wyschnie. 
W niniejszej karcie niemożliwe jest opisanie wszystkich aspektów stosowania produktu. W przypadkach, które nie zostały opisane powyżej, prosimy o kontakt z Doradcą Technologicznym. 
 

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Pozostałe pojemności
Pozostałe produkty z kategorii
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu