Strona główna » FARBY DO OGRODZEŃ » Gruntoemalia na rdzę orzech jasny 5L
Gruntoemalia na rdzę orzech jansy 0,8LGruntoemalia na rdzę orzech jansy 0,8Lwzornik Gruntoemalia
Gruntoemalia na rdzę orzech jansy 0,8L
Gruntoemalia na rdzę orzech jansy 0,8L
wzornik Gruntoemalia
Nowość

Gruntoemalia na rdzę orzech jasny 5L

Rafil

Dostępność:Dostępny

Czas wysyłki:24 godziny

Koszt wysyłki:od 16,00 zł

Stan magazynowy:

Cena: 129,90 zł


dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Paleta kolorów
  • Przygotowanie podłoża
  • Linki (1)
  • Recenzje produktu (0)


Gruntoemalia na rdzę RAFIL 

Gruntoemalia na rdzę jest wyrobem alkidowym i charakteryzuje się krótkim czasem wysychania.
Tworzy półmatowe, dobrze przyczepne do podłoża, elastyczne, dobrze kryjące powłoki o dobrych własnościach mechanicznych i dużej odporności na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mgły solnej i wody.
Idealnie nadaje się do 
 antykorozyjnego, jednowarstwowego malowania powierzchni stalowych, żeliwnych, metalowych, drewna i materiałów drewnopodobnych oraz do renowacji starych powłok. 

Nie wymaga gruntowania. 

Stanowi samodzielne zabezpieczenie antykorozyjne w środowiskach korozyjnych od C1 do C3, określonych normą ISO 12944-2.
Nadaje się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń w budynkach: mieszkalnych, użyteczności publicznej, w tym w obiektach szpitalnych i oświatowych; usługowych i przemysłowych, w tym przemysłu spożywczego - wszędzie tam, gdzie nie jest wymagany bezpośredni kontakt z żywnością

  

alt
 

Podłoże: Powierzchnie przeznaczone do malowania powinny być suche, dokładnie odtłuszczone i starannie oczyszczone. Przy renowacji stare, dobrze przyczepne do podłoża powłoki należy - w celu uzyskania jak najlepszej przyczepności gruntoemalii - delikatnie przeszlifować papierem ściernym, a następnie odpylić. Stare, słabo przyczepne i łuszczące się powłoki należy usunąć.

Metody nakładania: Natrysk hydrodynamiczny, pneumatyczny, wałek, pędzel . - natrysk pneumatyczny: lepkość robocza 20-30 s (kubek Forda nr 4, temp.20 ±2 oC), Parametry natrysku hydrodynamicznego: średnica dyszy: 0,28 - 0,38mm ( 0,011 - 0,015" ) ciśnienie na dyszy: 120 - 200 barów

Przygotowanie farby: Przed przystąpieniem do malowania farbę należ dokładnie wymieszać i w razie potrzeby rozcieńczyć. Rozcieńczalnik: do wyrobów olejnych i ftalowych PKWiU 20.30.22.0-02-0001-XX; KTM 1318-124-12010-6XX Rozcieńczalnik do mycia aparatury: jak wyżej

Warunki malowania: − temperatura podłoża nie niższa niż 5 oC i nie wyższa niż 35 oC, i o 3 oC wyższa od temperatury punktu rosy, − wilgotność względna powietrza najwyżej 95 %, − temperatura otoczenia nie niższa niż 5 oC i nie wyższa niż 35 oC.

Czas schnięcia w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 55±5%: pyłosuchość (stopień 1) - najwyżej 5 h suchość dotykowa (stopień 3) - najwyżej 11 h suchość użytkowa (stopień 6) - najwyŜej 24 h 6. Czas do nakładania kolejnej warstwy w temp. 20 ± 2 oC i przy wilgotności względnej powietrza 55 ±5 %: - po co najmniej 5 h przy malowaniu natryskiem, - po co najmniej 11 h przy malowaniu pędzlem lub wałkiem.
Uwaga! Czasy powyższe mogą ulec zmianie wraz ze zmianą temperatury, wilgotności powietrza, warunków wentylacji, ilości warstw i grubości powłoki. 

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu